Bina Yönetimi Hizmetlerimiz

Bina Yönetimi, apartman ve site sakinlerinin yaşamlarını huzurlu sürdürmesi, ana mülkiyete ait araçların onarımı ve bakımı, genel temizliği, otopark ve diğer alanların temizliği ayrıca diğer ortak kullanım alanlarına ait tüm işlemleri yerine getirmek amacıyla kullanılan bir kavramdır. Bina Yönetimini profesyonel bakış açısıyla ele almak özellikle kalabalık yerleşim yerlerinde oldukça önemlidir.

Çok sayıda daireye sahip olan apartman ve sitelerde düzeni sağlamak son derece zor bir iştir. Tüm sakinlerin isteklerinin dinlenmesi, bu isteklere karşılık verilmesi, taleplerin uygun bir dilde reddedilmesi sabır gerektiren oldukça zor bir süreçtir. Söz konusu işlemlerin yapılmaması ya da ihmal edilmesi durumunda kat malikleri kanununda ve sosyal güvenlik yasasında açıkça belirtilen bir takım cezai sonuçlar söz konusu olabilmektedir. Bu durum apartman yönetimini yapanlarda ciddi sorumluluk yüklenmesine neden olmaktadır.
Son zamanlarda bina yönetimi alanında son derece profesyonel hareket eden firmalar sayesinde bina yönetimi daha güvenli ve kolay yürütülür bir hal almıştır.